ניקוי ספות עור בנתניה

ניקוי ספות עור, כי גם להן מגיע טיפול הולם

בתוך קטגוריית המוצרים, ספות עור, ניתן למצוא מגוון פריטים בדרגות איכות משתנות. בהזמנת שירותי ניקוי ספות עור מבעל מקצוע המתמחה בתחום חשוב ראשית לברר מהי איכותו וטיבו של העור מהם מורכבות הספות, ולאחר מכן לייעד לו טיפול מתאים. חשוב להדגיש כי ניקוי וטיפול בספות עור הוא מקצוע לכל דבר ולפיכך מחייב ידע מסוים ויכולות מתאימות בכדי לספק שירות אמין טוב ואיכותי. משום שקיימים כמה סוגים של ציפויי עור לספות אשר עוברים תהליכים שונים, הטיפול בהם איננו זהה בעיקרו ומושפע מכמה גורמים.

סוגים עדינים של עור המחייבים טיפול מקצועי

ניקוי ספות עור בנתניהשירותי ניקוי ספות עור הכרחיים במיוחד לציפויים שנחשבים לרכבים במיוחד כמו למשל עור נובק שלהבדיל מעורות אחרים עובר תהליכי עיבוד מסוימים מאד. מדובר למעשה בחלקו העליון של העור אשר עובר תהליכי הברשה מאד עדינים. בסוף התהליך מתקבל מרקם רך ונעים למגע והתחושה הנלווית לישיבה עליו יוצאת דופן במינה. סוג העור הזה רגיש מאד למים ועל כן יש להקפיד שהטיפול בו יעשה על ידי בעל מקצוע בקיא בסוג העור הספציפי הזה כדי להימנע מנזקים ופגיעות בלתי הפיכות בעור.

רגישות גבוהה

מכיוון שעור נובק איננו מגיע עם שכבות הגנה ונחשב לעדין במיוחד לא ניתן לצבוע אותו בתדירות גבוהה. יש צורך לטפל בו במשנה זהירות מפאת רגישותו הגבוהה לרטיבות ומים. דווקא בגלל שמדובר בעור מאיכות מובחרת, רמת הרגישות שלו הינה גבוהה במיוחד. במקרים אלו חשוב מאד לדאוג כי מי שמבצע ניקוי ספות יחזיק ברשותו ידע רלוונטי וכלים מתאימים לעבודה איכותית ומקצועית.

שלבים בעיבוד

קיימים כמה שלבים במסגרת התהליך של  ניקוי ספת עור הפוך אשר נחשב למעשה לתהליך עיבוד של העור. בשלב הראשון מרססים על גביו חומר מיוחד שנועד לחלץ את כל הכתמים והשומנים לכיוון מעלה דרך הקשייתו של הרובד העליון על גבי העור ההפוך. לאחר מכן יש להמתין עד שהחומר מתקשה ואז ניתן להתחיל בהליך העיבוד בו העור משויף ומרוכך. ניתן לצבוע את העור בצבעו המקורי שהינו שקוף כעבור יממה אחת.

ניקוי ספות עור לפי סוגים שונים

במאמר הנוכחי סוגים שונים של ספות עור ודרכי ניקוי מומלצות ומתאימות לכל אחד מהם. טרם הזמנת שירותי ניקוי ספות עור יש להתייעץ עם מומחים על מנת לברר מהו סוג העור ומהן דרכי הניקוי האופטימאליות ביותר עבורו, וזאת במטרה להימנע מנזקים ופגיעות בלתי הפיכות. הסוג הראשון הוא עור נובוק שנחשב למעשה לעור מסוג נאפה, עליו נרחיב את היריעה בהמשך, שלא עבור עיבוד ולפיכך הוא בשרני מאד, חזק, איכותי ויקר במיוחד. לעתים נוטים לחשוב בטעות כי עור נובוק הוא זמש מפאת המגע הדומה שלהם שכמעט זהה בעיקרו.

כיצד לנקות ספות מעור נובוק וזמש?

ניקוי ספת עור נובוק הינו זהה לדרכי הניקוי של עור זמש וכרוך בכמה שלבים מרכזיים. טרם נפרט אודות שלבים אלו ברצוננו להציג סוג נוסף של עור והוא כאמור עור הפוך או זמש. מדובר למעשה בעור נאפה על צידו השני שעבר תהליכי עיבוד קלים מאד. אין שום אפשרות לנקות עור זה באופן אמצעי ואסור בתכלית האיסור להרטיבו או לנקותו באמצעות חומרי ניקוי סטנדרטיים. על מנת לדאוג לניקיון ספות מעור הפוך יש למסור אותן למפעל מיוחד המתמחה בכך, שם יתבצע תהליך הניקוי המקביל למעשה לעיבוד העור באמצעות כמה שלבים.

מהם שלבי תהליך העיבוד והניקוי של העור?

בשלב הראשון במהלך ניקוי ספות עור זמש ועור נובוק מרססים חומר מיוחד שנועד להוציא את כל השומנים והכתמים לכיוון מעלה ומקשה במקביל את השכבה העליונה של העור ההפוך. בשלב הבא יש להמתין במשך כמה שעות עד שהעור יתקשה במידה הרצויה. לאחר מכן אפשר להתחיל לעבד את העור, מה שכרוך בשיוף שכבת עור של בין 0.5 עד 1 ס”מ ובריכוך העור. כעבור יממה העור נצבע בצבעו הטבעי על ידי חומר שקוף. ניתן להגיע לאחר התהליך הנ”ל לתוצאות של 85% הצלחה עד 100% הכל תלוי בעומק ובאופי של הכתמים.

כיצד לנקות עור נאפה?

עור נאפה הוא סוג נפוץ בו נעשה שימוש לצרכי ריפודי ספות. מדובר בעור כבש או פרה שעבר עיבוד ונצבע לרוב בשתי שכבות צבע ואף יותר. ניקוי ספות עור נאפה רצוי לבצע אחת לשנתיים באמצעות בעלי מקצוע מומחים.